altinoluk ahsap merdiven 4
altinoluk ahsap merdiven 8altinoluk ahsap merdiven 7altinoluk ahsap merdiven 4

Altınoluk Merdiven

Çandarlı ‘da bulunun müşterimizin özel villasında uyguladığımız parke merdiven çalışmamızdan görüntüler.

İncele
merdiven cesme 1
merdiven cesme 3merdiven cesme 2merdiven cesme 1

Çeşme Alaçatı Ahşap Merdiven

Çeşme Alaçatı’da  Ahşap merdiven ve Ahşap Küpeşte Korkuluk tasarımlarının imalatından uygulanmasına kadar tüm adımlarını tek elden yürüttüğümüz çalışmamız.

İncele
dikili merdiven 3
dikili merdiven 7dikili merdiven 2dikili merdiven 3

Dikili Merdiven

Dikili’de bulunun müşterimizin özel villasında uyguladığımız ahşap merdiven çalışmamızdan görüntüler.

İncele
karsiyaka westpark awm ahsap merdiven 2
karsiyaka westpark awm ahsap merdiven 3karsiyaka westpark awm ahsap merdiven 1karsiyaka westpark awm ahsap merdiven 2

Karşıyaka Ahşap Merdiven

İzmir Karşıyaka’da bulunan WESTPARK AWM nin yönetim binasında yapmış olduğumuz,  Ahşap merdiven tasarımlarının imalatından uygulanmasına kadar tüm adımlarını tek elden yürüttüğümüz çalışmamız.

İncele
N.N. Konut 4
N.N. Konut 2N.N. Konut 1N.N. Konut 4

Gaziemir Konut Merdiven

Gaziemir ilçesinde bulunan müşterimizin konutunda uyguladığımız ahşap merdiven çalışmamızdan görüntüler.

İncele
ahsap Merdiven Urla1
ahsap Merdiven Urlaahsap Merdiven Urla4ahsap Merdiven Urla1

Urla Ahşap Merdiven

Urla’da bulunun müşterimizin özel villasında uyguladığımız ahşap merdiven çalışmamızdan görüntüler.

İncele

Ahşap Merdiven

Ahşap merdivenler Özel tasarımlar ile ilgili özel fiyat teklifi almak için 0 232 700 02 26 numaralı telefonu arayarak müşteri temsilcimizden size özel fiyat teklifi alabilirsiniz.

Ahşap Merdiven

Can Yer Döşemeleri firması olarak iç mekânlarınıza şık detaylar katıyoruz. Merdivenleriniz evin genel dekorasyonu için kilit noktalardan biridir ve ortamın atmosferini değiştirir. Bu büyük alanların tarzınıza uygun, ev sıcaklığını yansıtan tasarımlarla bütünleşmesi harika sonuçlar verir. Bunun için en iyi tasarım önerileri ve kaliteli hizmet prensibiyle ilerliyoruz. Ahşap merdiven tasarımlarının imalatından uygulanmasına kadar tüm adımları tek elden yürütüyoruz.

İç mekânlarda tamamen ahşap ya da ahşap detaylara sahip merdivenler tercih etmek oldukça avantajlıdır. Çünkü diğer materyallere nazaran, hasar gördüğünde daha kolay tamir edilir. Ve tamiratın sonucu orijinal kalitesinde kalır. Örneğin bir merdiven yüzeyinin mermerle kaplanması, hasar veya çeşitli nedenlerle yıpranması durumunda daha zor ve maliyetlidir. Ve eski dokuyu yakalamak zordur. Bu dezavantajların hiçbiri ahşap merdivenlerde yoktur. Ayrıca ahşap malzeme mermer, karo ve diğer malzemelere göre çok daha hafiftir. Bu merdiveni ve binayı daha dayanıklı yapan önemli bir özelliktir.

Diğer yandan ahşap en doğal ve sağlıklı materyallerdendir. İç mekânları daha dingin ve huzurlu hale getirir. Aile yaşamı için sağlıklı bir ortam kurmak istiyorsanız, başlıca malzemeniz ahşap olur. Bu konuda akla ilk gelen ahşabın küflenmesi ve böceklenmesi ihtimalidir. Bu tip ürünler imal edilirken koruyucu uygulamalar yapılır ve doğru yaklaşım benimsendiğinde böyle bir ihtimal ortadan kalkar. Ek olarak uzun ömürlü ve bakımı kolay malzemeler seçmek istiyorsanız ahşap merdiven en iyi seçenektir.

Tüm bunların yanında ahşap merdiven fikirlerinin en önemli avantajlarından biri mekânın değerini artıran şık görüntüsüdür. Her tasarım zevki için iyi bir ahşap tasarımı mutlaka vardır. Birbirinden farklı tarzların belki de tek ortak noktası ahşapla iyi anlaşmalarıdır. Bu sayede diğer mobilyalarla birlikte kullanırken tasarım riski almazsınız, diğer dekorasyon parçalarıyla kolayca uyum sağlar.

Ahşap merdiven tasarımları ev ya da kalabalık ortam fark etmeksizin her alan için estetik bir tercihtir. Ayrıca dayanıklı, uzun ömürlü ve sağlıklıdır. Fakat tüm bu avantajlardan en iyi şekilde yararlanmak için kaliteli bir hizmet almanız gerekir. Ağaç türünün seçiminden işçiliğe, estetik kaygılara uygun tasarımlardan hoş detaylara kadar beklediğiniz her şeyi güvenilir hizmet anlayışıyla sunuyoruz.

Evinizin dekorasyon projesine dâhil olarak eviniz veya iş yeriniz için en iyi tasarımları oluşturuyoruz. Parçaları projeye uygun şekilde üretip evinize uyguluyoruz. Tüm süreci başından sonuna en planlı ve isteklerinize uygun şekilde gerçekleştiriyoruz. Siz de ahşap merdivenlerin estetik görüntüsünden en kaliteli şekilde faydalanmak isterseniz telefon numaralarımız üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Merdiven Hangi Ağaçtan Yapılır?

Ahşap merdiven projelerinde işçilik ve kullanılan malzemenin doğru seçilmesi kilit noktasıdır. Çünkü uzun ömürlü sorunsuz kullanım ve kolay tadilat tamamen bunlarla ilgili konulardır. Aşınma, yıpranma veya darbelere dayanıklı bir merdiven oluşturmak için iyi malzeme seçiminin yanında bunların nasıl imal edildiği ve uygulandığı da önemlidir. Projeyi yaparken ahşap türleri hakkında bilgi sahibi olmak en iyi seçimleri yapmayı sağlar.

Profesyonel ve deneyimli ekibimiz sizin ihtiyaçlarınıza göre en iyi malzeme seçenekleri sunar. Böylece malzemelerin özelliklerine göre en iyi seçimi yapabilirsiniz. Ardından merdivenlerinizin bakımını nasıl yapacağınız hakkında da bilgi alabilirsiniz. Bu diğer materyallere oranla çok daha kolay ve seyrek aralıklı olacaktır.

Her proje, tasarım ve mekân için en iyi ahşap türü farklıdır. Bir ağaç türü her türü tasarımı ve ihtiyacı karşılamaz. Ahşap merdiven için en iyi ağaç türleri ve hangi durumlarda iyi bir seçenek oldukları hakkında biraz bilgi vermek işlerinizi kolaylaştıracaktır.

Öncelikle kırmızı meşeden bahsedelim. Ahşap merdiven parçaları için en yaygın kabul gören ağaç türlerinden biridir. Merdiven zeminleri için olduğu kadar korkuluklar için de şık ve dayanıklı bir çözümdür. Diğer ağaç türlerine göre imalat aşaması daha pratik şekilde tamamlanır. Bunun bir yan türü de beyaz meşedir. Beyaz meşe kırmızı türe göre suya daha dayanıklıdır ve rengi diğerlerine göre griye daha yakındır. Meşe ağaçları genel olarak kalabalık alanlar, iş yerleri, dış mekanlar gibi aşınma olasılığı yüksek yerler için tercih edilir. Çünkü en dayanıklı ve uzun ömürlü alternatiflerden biridir.

Dişbudak ağacı da meşeye benzer kullanım özellikleri gösterir, sadece deseni biraz daha farklıdır. Fakat bu ağacın mobilya ve zemin için kullanılacak hale getirilmesi çok daha zahmetli bir iştir. Bir diğer malzeme maundur. Özellikle Afrika maun en pahalı ahşap türlerinden biridir. Deseni estetiktir ve şekillendirmesi kolaydır. Eskidikçe güzelleşen bir yapısı vardır.

Selvi ise ince desene sahip, hafif bir türdür. Merdivenlerde kullandığınız ahşabı boyamak, renklendirmek istiyorsanız bu en iyi alternatiftir. Çünkü boyayı tutar ve renklendikçe güzelleşir. Ayrıca selvi yumuşak yapılı ağaçların arasında en dayanıklı olanıdır. Bu yüzden sıkça tercih edilir.

Ülkemizde iç mekân için sıkça kullanılan diğer bir ağaç da çam ağacıdır. Çam, kayından daha dayanıklı bir malzemedir ve ahşap merdivenlerde tercih edildiğinde uzun ömürlü kullanım sağlar. Estetik açıdan da mükemmel sonuçlar verir. Fakat meşe ağacı, çam ağacına göre daha dayanıklıdır. Bu yüzden kafe, iş yeri gibi kalabalık alanlar için tercih meşe tercih etmek daha avantajlı bir çözümdür.

Kayın ağacı çam ve meşeye göre daha dayanıksızdır. Fakat evlerin iç mekanlarında kullanıldığında bir dezavantaja yol açmaz. Güvenli ve sağlıklı bir alternatiftir. Meşe gibi, kayın ağacı da ekonomik olarak avantajlıdır. Bu nedenle evlerdeki ahşap merdiven projelerinde sıkça tercih edilir.

Ahşap Merdiven Fiyatları

Merdiven tasarımları tamamen ahşap ya da sadece merdiven yüzeyleri ya da korkuluklar ahşap olacak şekilde tasarlanabilir. Tamamen ahşap merdivenler hafif olması, binaya ek yük eklememesi açısından iyi bir tercihtir. Doğru uygulandığında dayanıklılık sorunlarına neden olmazlar. Fakat betonarme merdiven üzeri ahşap zemin de sıkça tercih edilir. Son dönemde rustik tasarımların ilgi görmesiyle metal ve ahşap kombinasyonu da popüler hale gelmiştir. Bu üç seçenek kullanılan ahşabın türünü, miktarını ve işçiliği değiştirir. Buna bağlı olarak fiyatlar da değişir.

Ne kadar büyüklükte bir alanda ahşap kullanılacağına bağlı olarak fiyatlarımız değişmektedir. Projenize özel fiyat tekliflerimizi almak için, bize iletişim numaralarımızdan ulaşabilirsiniz. Sizin için en iyi malzemeleri seçmek, projenize uygun tasarımlar üretmek ve kaliteli işçilikle uygulamak en temel amaçlarımızdır.

Müşteri memnuniyetini ve ihtiyaçlarını göz önünde tutarak hizmet veriyor ve fiyat belirliyoruz. Tüm süreci Can Yer Döşemeleri firması olarak yürüyor ve hızlı, güvenilir hizmet veriyoruz. İş yerinize, kalabalık alanlara, evinize ya da tüm iç ve dış mekanlara şık tasarımlar oluşturuyoruz. Ahşap merdiven tasarımların ortama değer katan yapısından ve sağlıklı, şık doğasından faydalanmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.