Dendro Lamine Parke ; kolay temizlenebilen dayanıklı ve doğal bir zemin kaplama malzemesidir. Üzerinde kullanılan doğal ağacın spesifik özellikleri, parkenin kullanımı sırasında da oluşabilecek görüntü farklılıklarında etkilidir.Parkeye yapacağınız doğru ve düzenli bakımla parkenin dayanıklılığını, direncini artırmış olursunuz. Bu durumda parkeniz ilk günkü halini ve güzelliğini uzun yıllar boyunca muhafaza eder. Lütfen size sunduğumuz bakım ve temizlik koşullarını okuyup dikkatlice uygulayınız.

Parkenizi kullanırken, üzerine ilk birkaç hafta halı sermekten kaçının. Parkenizin suyla temas etmesini, nemli ve ıslak kalmasını engelleyin. Islak ve nemli bir yer görürseniz hemen kuru bir bezle iyice silip kurulayın.Genellikle insan yaşamı için ideal mekan koşullarının, lamine parke için de ideal olduğunu varsayabiliriz. %30-60 arası bağıl nem, lamine parkeniz için ideal ortam koşulunu oluşturacaktır. Özellikle yeni binalarda bu değerlerin üzerinde oluşabilecek bağıl nem parkede normalden fazla deformasyona neden olabilir. Yine özellikle kışları nem oranının %30’un altına düşmemesine dikkat edilmeli, bu tür bir durumda bir nemlendirici kullanılmalıdır.Parkelerin bulunduğu ortam ısısının +15 derece ile +28 derece arasında olması tavsiye edilir. Yazın sıcak havalarda gün içerisinde pencereler açılıp havalandırılarak +28 derecenin altında tutulmaldır. Dendro lamine parke , sadece tekerleği lastik olan tekerlekli sandalyelerin aşındırmasına karşı dirençlidir. Plastik veya metal tekerlekli sandalyeler, koruyucu bir ped ya da mat kullanılmadığı takdirde, döşeme kaplamasının aşınmasını hızlandırır.

Ek olarak Dendro lamine parke , sandalye, masa ve diğer mobilya ayaklarının altına lütfen keçe tamponlar koyun ve toz birikmesine karşı bu tamponları belli aralıklarla temizleyin. Bu günlük yaşamda meydana gelebilecek çizimleri önleyecektir.Uygulama yapılmış olan mekanlar, uygulama sonrasında giriş kısmına yerleştirilen paspaslarla (kum ve ıslaklığın olumsuz etkilerine karşı) korunmalıdır.Tüm doğal ağaçlar, ultraviyole ışınların etkisiyle renk değiştirebilir. Bu etki egzotik ağaçlarda daha da belirgindir. Bu nedenle parkeniz zaman içinde hafifçe koyulaşabilir (doğal renklerinde).

Dendro Lamine Parkenizi temizlerken, bunu mümkün olduğunca düzenli aralıklarla yapın. Çünkü kir, toz ve biriken diğer yabancı maddeler zamanla parkeye zımpara etkisi yapıp çizilmesine neden olabilir.Genel zemin temizliği için üretilen kaliteli ev tipi yumuşak temizleyiciler kullanın. Yetkili satıcınıza danışmadan “ahşap temizleyicisi” ibareli ürünleri kullanmamanızı önemle tavsiye ederiz. Parkenizi daima ıslak olmayan iyice sıkılmış çok az nemli bezle temizleyin.

Dendro Lamine Parke