dendro logo

Dendro Lamine Parkeler

Pure Line Serisi

set24 cam3 ceviz nat

Chevron ve Herringbone Serisi

chevron d30

Country Serisi

set6 cam2 d79

Atelier Serisi

d79 1 1

Diğer Lamine Parke Markalarımız

Lamett lamine parke

Lamett Lamine Parke

Şerifoğlu Lamine Parke

Serifoglu Lamine Parke

Özel Lamine Parkeler

Ozel Lamine Parke

Lamine Parke Nedir?

Çeşitli ağaçlardan üretilen ve teknoloji desteği ile birlikte yapı malzemesinin kullanılabilirliğini daha uzun ömürlü hale getiren parke türlerinden bir tanesidir. Son dönemde çok daha popüler hale geldiğini düşünüyoruz ve insanların talepleri de her geçen gün biraz daha artıyor. Lamine parke üretiminde çok sayıda farklı ağaç kullanılıyor ve öncelikli olarak bu ağaçlar tomruk haline getirilerek belli kesitlere yani parçalara ayrılıyor. Bir sonraki işlem ise üst tabaka için kullanılacak olan ağaçların belirlenmesidir. Bu bölümde genellikle iroko ve meşe gibi ağaçlar tercih ediliyor ancak farklı modellemelerde ağaç türleri değişiklik gösterebilir. 44 mm’ye varan kalınlık ile birlikte tabakalara ayırma işlemi gerçekleştiriliyor ve alt katman ile birleştiriliyor.

Alt katmanda tercih edilecek olan ağaçlar da yine modellere bağlı olarak değişiklik gösterecektir. Lamine parke üretiminde ağaç seçimi bu zemin modelinin ömrünü de belirliyor ve aslında kalite de bu doğrultuda değişiklik gösteriyor. Alt katman için en çok tercih edilen ağaç türü Okume ağacı olarak karşımıza çıkıyor. Afrika kökenli ve oldukça güçlü bir ağaç olması bakımından daha fazla tercih ediliyor. Aynı zamanda lamine parke modelleri için de en uygun ağaç türü olduğu belirlenmiştir ve birçok firma da yine bu ağacı tercih ediyor.

Bu süreç tamamlandıktan sonra cilalama işlemi yapılıyor ve ortaya mükemmel bir yapı malzemesi çıkıyor. Şimdi dilerseniz Lamine parke neden bu kadar önemli ve neden bu kadar çok tercih ediliyor gibi sorulara da yanıt vermeye çalışalım.

Lamine Parkenin Avantajları Nelerdir?

  • Lamine parkelerin üretiminde gerçek ağaçlar kullanılır ve uygulama sonrası ortaya çıkan görüntü de doğallığı kusursuz bir şekilde yansıtır. Lamine parke bu yüzden çok daha fazla tercih ediliyor ve popüler hale gelmiş durumdadır.
  • Lamine parkeler herhangi bir şekilde kimyasal içerik barındırmıyor ve sağlıklı ürünlerdir.
  • Her türlü iklime kısa sürede uyum sağlar ve kullanımı da diğer parke modellerine göre çok ama çok daha kolaydır.
  • Renk değişimi mümkündür ve bununla birlikte montajı da yine diğer parke modellerine kıyasla daha kolaydır. Zaman kaybı yaşamazsınız ve aynı gün kullanmaya başlayabilirsiniz.
  • Görsel olarak katkı sağlayacağı gibi yaşam alanlarınızın rakamsal değerini de belli oranda arttıracaktır.
  • Bakımı ve temizliği çok daha kolaydır ve temizlendikten sonra estetik açıdan daha hoş bir görüntü sunacaktır.
  • 60 yıl gibi uzun bir kullanım süresine sahiptir ancak bu süre zarfında düzenli olarak bakım yapmanızı tavsiye ediyoruz. Bakım çalışmalarını kendi başınıza yapabileceğiniz gibi firmamızdan da profesyonel destek alabilirsiniz. Bu sayede lamine parkelerinizin ömrünü de uzatmış olacaksınız.
  • Fiyatları oldukça uygun ve fiyat performans kıyaslaması yaptığınızda verdiğiniz paranın karşılığını da fazlasıyla aldığınızı göreceksiniz.
  • Lamine parke farklı renkleri de bünyesinde barındırıyor ve alternatif seçenekler ile birlikte estetik kaygıya da hitap ediyor.

Lamine Parke Fiyatları

Can Yer Döşemeleri olarak siz değerli müşterilerimize kaliteli zemin malzemeleri sunmaya özen gösteriyoruz ve lamine parkeler de bunlardan bir tanesidir. Lamine parkelerin fiyatları konusunda çeşitlilikler bulunmaktadır. Talep edilen ağacın cinsine göre lamine parkelerin fiyatları değişmektedir. Lamine parkelerin uygulanacağı yüzeyler de çok önemlidir. Döşeme yapılacak yüzeylerin düzgün olması gerekmektedir. Detaylı bilgi ve fiyat teklifleri için sizler de hiç tereddüt etmeden firmamızı ziyaret edebilir ya da web sitemiz üzerinden tercihlerinizi yapabilirsiniz. Sektörde bu işi yapan ve ürünlerin satışını gerçekleştiren çok sayıda firma var ancak bizler bu işi daha iyi yaptığımızı düşünüyor ve kaliteyi çok daha uygun fiyatlar eşliğinde sizlere sunuyoruz. Her geçen gün müşteri portföyümüzü biraz daha genişletiyor ve kalabalık kitlelere ulaşmayı da başarıyoruz. Web sitemizdeki modelleri inceleyerek sizler de fikir sahibi olabilirsiniz.